Haftalık Strateji Bülteni

  • Bu haftaya başlarken ABD piyasaları bugün kapalı olacak, Avrupa’da ise PMI verileri takip edilecek. Haftanın devamında ise, içeride güven endeksleri, PPK toplantı özeti, Avrupa’da enflasyon, ABD’de ise büyüme kişisel gelirler ve PMI verileri izlenecek.
  • Yaklaşık 2 haftadır 1,975-2,055 bandına sıkışan BIST-100 endeksi için kısa vadeli yön tayini açısından bu bölgenin kırılması gerektiğini düşünüyoruz. Endekste 1,975 ana destek iken 2,055-2,100 direnç seviyeleri olarak izlenmelidir. Kısa vadede teknik görünüm olumlu olsa da 2,100 aşılmadıkça trend oluşturmak zorlaşacaktır.
  • Uzun vade perspektifinde ise endeksin halen 2020 yılında başlayan yükselen kanal içinde hareket ettiğini görüyoruz. Bu aşamada 1,900 ana desteği korundukça geri çekilmeler orta ve uzun vade için alım fırsatı olmaya devam edecektir. Mevcut seviyelerin de kısa vadede, bilanço sezonu için hala fırsat barındırdığını düşünüyoruz. Son dönemde yükselen uzun vadeli tahvil faizleri değerlemeler üzerinde baskı yaratma potansiyeline sahip olsa da, mevcut enflasyonist ortamda hisse senetlerinin yine en doğru seçenek olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle özellikle ihracat payı yüksek olan otomotiv ile yılın tamamında güçlü performans beklediğimiz havacılık, perakende, petrol ve elektrik sektörü şirketlerini beğenmeye devam ediyoruz.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın