Teknik Strateji Bülteni - 06 Ocak 2021

 

Öneri Tarihi Hisse Öneri Günün Fiyatı Alım Satım Aralığı Zarar Kes Hedef Aralığı Son Durum
               

BIST-100

  • BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. 1,485-1,475 destek seviyeleri iken 1,495-1,505 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir.
  • Endekste 1,470 kırılmadıkça pozisyonların korunmasını öneriyoruz. Sektörel olarak, petrokimya sektörünün ön planda kalmasını bekliyoruz.

Dolar/TL

  • Kurda TL lehine görünüm sürüyor. Aralık ayına ilişkin açıklanan enflasyon verileri beklentinin üzerinde gelse de, son dönemde değişen ekonomi politikası ve yaratılan pozitif reel faiz ortamının da etkisiyle Dolar/TL’de yukarı yönde kayda değer bir hareket gerçekleşmiyor.
  • Teknik olarak alçalan kanal görünümü korunuyor. 7.31 seviyesinden geçen 200 günlük hareketli ortalamayı önemli destek olarak izlediğimizi belirtmiştik. Bu seviyeyi yine aşağı yönlü hareketlerde destek olarak takip ediyor olacağız. 7.31’in altına gelinmesi halinde 6.90-7.00 bölgesi önümüzdeki dönemde hedef haline gelebilir. Yukarıda ise 7.50 ve 7.60-7.67 bölgesi direnç olarak izlenebilir. TL varlıklarda pozitif seyrin devam etmesini bekliyoruz.

Ons Altın

  • ABD’de artan enflasyon beklentilerine karşın düşük seyreden faizler altın fiyatlarını desteklerken, ABD 10 yıllıklarında bugün görülen yükseliş ile altında bir miktar geri çekilme görülüyor. Teknik olarak yükselen trend korunmaya devam ediyor ancak hareketin devamı açısından faizlerdeki seyir takip edilmeli. Georgia seçimlerinden çıkacak olası bir Demokrat zaferi altında tekrar yukarı yönlü bir hareket görmemize neden olabilir.
  • Bu aşamada 1.960-1.970 ilk direnç bölgesi olarak izlenebilir. 1.900-1.910 bölgesini ise destek olarak takip etmeye devam ediyoruz. Bu bölge üzerinde kalındıkça yukarı yönlü hareketin devamını bekliyoruz.

 

PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın