Teknik Strateji Bülteni - 08 Ocak 2021

 

Öneri Tarihi Hisse Öneri Günün Fiyatı Alım Satım Aralığı Zarar Kes Hedef Aralığı Son Durum
               

BIST-100

  • BIST-100 endeksinin yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli zarar-kes seviyemizi 1,510 seviyesine revize ederken, 1,570 direnç hedefimiz korunuyor.
  • Sektörel olarak bankacılık, beyaz eşya ve demir-çelik sektörü tercih edilebilir.

Dolar/TL

  • Dolar/TL kuru 200 günlük hareketli ortalamayı test ediyor. Geçmiş verilere bakıldığında bu ortalamanın önemli bir destek olduğu ve fiyatın bu ortalama altında çok fazla kalamadığı görülse de bu kez piyasada TL lehine beklentilerin çok daha güçlü olduğu görülüyor. Değişen ekonomi politikası ve yaratılan pozitif reel faiz ortamının TL lehine hareketleri desteklemeye devam edeceğini düşünüyoruz.
  • 7.31 seviyesinden geçen 200 günlük hareketli ortalamanın altında gerçekleşecek kapanışlarla, kurda 6.90-7.00 bölgesi önümüzdeki dönemde hedef haline gelebilir. Olası tepki hareketlerinde 7.50 ve 7.60-7.67 bölgesi direnç olarak izlenmelidir.

Ons Altın

  • Georgia seçimlerinin Demokrat zaferiyle sonuçlanması altını desteklerken, enflasyon endeksli tahvil getirilerinde görülen yukarı yönlü hareket yükselişi baskılamaya devam ediyor. Teknik olarak kısa vadeli yükselen trend görünümü henüz bozulmuş değil. 1.900 seviyesi altına gelinmedikçe trendin devamından söz edilebilir ancak ABD tahvil faizlerindeki hareketin devam etmesi durumunda bu trendin kırıldığına şahit olabiliriz. 1.900 seviyesinin kırılması durumunda 1.880 ilk destek olarak izlenmelidir. Olası yukarı yönlü hareketlerde 1.960 seviyesini direnç olarak izlemeye devam ediyoruz.

 

PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın